Do fotogalérie bol pridaný nový album Pozoruhodný čin Riška Mráza.
Má nielen rýchle nohy, ale aj dobré srdce a čistú detskú dušu. Hoci Riško Mráz, žiak 4.A triedy má len deväť rokov, princípy fair play, ktoré sa zo športu stále viac a viac vytrácajú, nie sú preňho ani v tomto veku cudzie. Na Riškovo pekné, a najmä nesmierne „ človečenské“ gesto nás upozornil jeden z rodičov, ktorý so bol pozrieť medzinárodné finále Čokoládovej tretry v Ostrave.
Čo sa stalo? Zaznel štartový výstrel. Osmička malých šprintérov sa rozbehla do cieľovej dvojstovky. Šprintovali, čo im nohy stačili. Už pri vbiehaní do cieľovej rovinky mali dvaja šarvanci - Vojtech Kazda z moravského Vyškova a Riško Mráz - jasný náskok. Približne tridsať metrov pred cieľom, keď Vojtík viedol vari dvojmetrovým náskokom pred Riškom, líder snažiaci sa ešte zrýchliť - zakopol... Namiesto cieľa sa ocitol na zemi. Veľký detský sen o medaile, či dokonca víťazstve, sa v okamihu rozplynul. Víťazstvo si vybojoval Riško. Ten sa však po dobehnutí do cieľa namiesto výbuchu radosti a oslavných gest otočil a očami hľadal svojho veľkého súpera. Vojtík napriek pádu preteky dokončil , skončil posledný ôsmy. Len čo dobehol do cieľa, prišiel za ním Riško, zatlieskal mu a utešoval ho. Krásne gesto fair play! A o to cennejšie, že v podaní deväťročného chlapca.
Sme na teba hrdí, Riško...