Do galérie Silvia Fajtáková znova postúpila na Majstrovstvá Slovenska v šachu boli pridané fotografie.
Presne týždeň po úspešnom účinkovaní našej žiačky Silvie Fajtákovej (7.A) na okresnom kole postupového šachového turnaja Školské majstrovstvá okresu Malacky žiakov a žiačok ZŠ a osemročných gymnázií v zrýchlenom šachu sa 30. novembra v klubovni Šachového klubu Slovan Bratislava uskutočnil šachový turnaj Majstrovstvá Bratislavského kraja základných škôl 2017. Hrali sa dva samostatné turnaje – chlapci a dievčatá na sedem kôl hracím tempom 2x10 min + 5 sek./ťah. Turnaje boli postupové, do finálového turnaja MSR v zrýchlenom šachu žiakov a žiačok ZŠ a 1. stupňa OGY si mali možnosť vybojovať postup hráči umiestnení na prvých 3 miestach v každom turnaji. Silvia bola do turnaja podľa aktuálneho ratingu nasadená na 4. mieste z celkového počtu 28 prihlásených dievčat. Turnaj bol od začiatku vyrovnaný a o postupujúcich sa rozhodovalo až v poslednom kole.
V samotnom turnaji si Silvia počínala výborne, prvé dve partie vyhrala, v treťom kole uhrala remízu, štvrtú partiu opäť vyhrala a prehrala len v piatom kole s neskoršou celkovou víťazkou. Posledné dve partie zahrala v plnom sústredení, každým ťahom dostávala súperky pod tlak a do časovej tiesne. Odmenou jej boli dve víťazstvá a s celkovým ziskom 5,5 bodov zo 7 možných obsadila v konečnom poradí výborné 2. miesto a tretí raz po sebe si vybojovala právo účasti na finálovom turnaji školských Majstrovstvách Slovenska v zrýchlenom šachu. Tie sa uskutočnia už onedlho na Mikuláša 6. decembra v Topoľčanoch. Silvia opäť zahrala výborný turnaj, vzorným správaním a výsledkom reprezentovala našu školu. Na MSR jej želáme veľa dobrých ťahov a dosiahnutie pekného výsledku.