Do galérie Dievčatá zo ZŠ Štúrova si druhý rok po sebe vybojovali postup na Majstrovstvá Slovenska vo vybíjanej boli pridané fotografie.
Krajské kolo vo vybíjanej bolo pre naše dievčatá tak ako vždy veľmi očakávanou udalosťou. Netajili sa tým, že túžia postúpiť ďalej tak ako minulý rok, keď sa im dokonca podarilo vybojovať zlaté medaily na Majstrovstvách Slovenska. Z minuloročného majstrovského tímu zostalo v tohtoročnej zostave osem hráčok, ktoré sa netajili ambíciami vyhrať krajské kolo a znovu okúsiť atmosféru majstrovstiev.
Dievčatá nenechali nikoho na pochybách, kto si tento rok vybojuje postup na Slovensko a od prvého zápasu v skupine až po finále stále stupňovali nasadenie v zápasoch. Prvé tri zápasy v skupinovej fáze porazili ZŠ Bukovčana z Bratislavy 8:7 (v priebehu turnaja diskvalifikované za štart staršej žiačky v ich zostave), ZŠ Vazovova z Bratislavy 16:4 a ZŠ Turnianska z Bratislavy 12:7.
Výkony našich dievčat rástli od zápasu k zápasu, ale to najlepšie ukázali až v zápasoch o postup. V semifinále zo ZŠ Šenkvice naše baby nedali súperkám žiadnu šancu a vyprevadili ich z ihriska výpraskom 19:4.
Niečo podobné následne predviedli aj vo finále turnaja proti ZŠ Turnianska z Bratislavy. Po víťazstve 19:8 mohli oslavovať postup na Majstrovstvá Slovenska, ktoré sa budú konať 20. – 21. júna 2018 v Trnave, čo sa dievčatám našej školy podarilo za posledných osem rokov už piaty krát. Teraz sa môžu dokonca pokúsiť vybojovať zlato druhý rok po sebe.
Našu školu reprezentovali Cyntia Chmelová (5.B), Melánia Kršková, Vanesa Horváthová, Aneta Vanišová, Nikol Jurkovičová (6.A), Kristína Sabová, Miriam Pavlačičová, Vanda Petrivalská, Magdaléna Mrázová (6.B), Eva Balaščíková, Laura Walterová, Aneta Mrázová (7.A).
Dievčatám gratulujeme a budeme im držať palce.